enter-article רצפת עץ -מדריך - מרכז פרקטים ארצי
חברות פרקטים » מאמרים וחדשות » רצפת עץ -מדריך

רצפת עץ -מדריך

באירופה ובמקומות נוספים בעולם ניתן לבקר בעיירות וכפרים העשויים כולם מעץ, הבתים, החנויות, השלטים ברחוב, הכל עשוי מעץ ומקנה למקום מראה כפרי וקסום. אם בעבר ראינו בתי עץ רק בסרטים על עיירות קטנות באירופה או בארה"ב, שהבתים בהן עשויים כולם מעץ, היום כבר לא צריך לנסוע לחו"ל ולחפש בתי עץ רחוק, יש לנו אפשרות לבנות לעצמנו בית מעץ גם כאן בארץ.

היום כל מה שצריך לעשות, זה להחליט שאנו רוצים בית מעץ, ופשוט להקים אותו. אם אין לנו את האפשרות הזאת, אז אנחנו יכולים להסתפק ברצפת עץ, וכבר נרגיש כאילו נכנסנו אל סרט אירופאי או אמריקאי או שאנו חיים בעיירת נופש כפרית קטנה משלנו.
בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים לשנות את המבנה הקלאסי של הבתים שלהם בעיר, ולבנות לעצמם בתים שיש בהם מאפיינים מהסגנון הכפרי. בין היתר, הדבר נעשה באמצעות התקנת רצפת עץ, אשר לעיתים משתלבת עם בניית עץ של כל הבית ולעיתים באה בנפרד, כאשר הבית עצמו נשאר עירוני במראה שלו, קרי לבנים ורק הרצפה מכוסה עץ. זה מעניק לבית מראה מעניין, טבעי יותר.

מה צריך לדעת על התקנת רצפת עץ

התקנת רצפת עץ, יכולה להתבצע במספר דרכים ובמספר מקומות. ההתקנה הטבעית ביותר היא התקנת פרקטים מסוגי עצים שונירצפת עץם. מדובר על התקנת פרקטים גושניים, פרקט שכולו עשוי עץ, במספר שכבות. פרקט שכזה מגיע בגימור עם לכה או שמן או ללא גימור. פרקט אחר, הוא פרקט דו שכבתי או תלת שכבתי, אשר עשוי מסוגי עצים שונים. לרוב נוהגים להתקין פרקטים כאלה בסלון ובחדרי השינה.
רצפת עץ אחרת שמותקנת היא רצפה של עץ רגיל (לרוב אורן), עץ טבעי שלרוב מותקן בחצרות הבתים או במרפסות. מדובר בעץ כהה או בהיר, אשר מעניק לבית מראה טבעי, כפרי. זאת למרות שניתן למצוא בכפרים בחו"ל בתים שכל הרצפה שלהם עשויה עץ (ולעיתים גם הקירות עצמם) ולא רק במרפסת או בגינה. היתרון של רצפת עץ, היא האפשרות לחדש אותה, באמצעות ליטוש ולכה.
כאשר מתקינים רצפת עץ, חשוב מאוד לשים לב, כמובן למידות של הרצפה, לעובדה שמדובר בעץ ישר, להתקנה מדויקת שלה, אך גם לכך שהרצפה מכוסה בחומר ששומר עליה מפני שריפה וכמו כן מפני רטיבות. רצפת עץ, להבדיל מרצפה רגילה היא הרבה יותר רגישה ולכן יש לשמור עליה היטב.
רצפת עץ ניתן להתקין באמצעות חברות פרקטים שונות, אך ניתן גם לרכוש עצים לרצפה אצל חברות שמספקות עצים כאלה למכירה ולבצע התקנה באופן עצמאי, באמצעות הוראות מדויקות וקיומם כפי שכתוב.

היתרונות ברצפת עץ

רצפת עץ ידועה בכך שהיא שומרת על בידוד, ולכן בימי הקיץ נעים יותר ללכת על רצפה העשויה פרקט עץ והיא שומרת על טמפרטורה נעימה. בנוסף לכך, לרצפת עץ יש יתרון כאלמנט עיצובי יפה וקלאסי, שמוסיף צבע וחמימות לצד תחושה של בית כפרי ונעים. 

בעת הנחת רצפת עץ תוכלו לבחור גוון עץ שמתאים לכם באופן אישי ומתכתב עם העיצוב הכללי של הבית שלכם, כיוון שקיים מגוון גדול של צבעים וסוגי עת מבחר עשיר של צבעים, מרקמים וסוגי עץ.

למרות שיש איסור להרטיב רצפת עץ, מחשש להתנפחות של העץ, קל מאוד לנקות אותה. בנוסף, אפשרי להתקין רצפת עץ על ריצוף ישן ללא צורך להוציאו.

הדברים שצריך להזהר מהם

  • אסור לשטוף את רצפת העץ שלכם עם מים, כיוון שהם יכולים לגרום לרצפה להתנפח ולהתעוות.
  • מומלץ שלא להתקין רצפת עץ באקלים לח, כי היא רגישה ללחות ורטיבות ולכן חשוב להתחשב באזור ובאקלים שבו אתם גרים. 
  • פרקט עץ טבעי ישנה את צבעו ככל שייחשף לאור ובייחוד לשמש. מומלץ להתקין וילונות בחדרים בהם מתקינים פרקט עץ, על מנת לצמצם ככל שניתן את החשיפה לאור חזק.

איך מומלץ לתחזק פרקט עץ

  • חשוב לתחזק את הרצפה באופן שוטף, לדאוג לנגב את הפרקט במגב מיוחד וכן להשתמש אך ורק בחומרים מותאמים לפרקטים. אין להרטיב את הפרקט במים. 
  • מומלץ שלא לגרור חפצים על גבי הפרקט, לצעוד עם עקבים או להניח דברים כבדים וחדים על הרצפה.
  • חשוב לשמור על נזקים העלולים להרוס את הרצפה, לא לשפוך עליה דברים העלולים להכתים אותה וכמובן להיזהר מאוד מאש.

עוד באותו נושא

פרקט למינציה – קווים לדמותו

פרקט למינציה – קווים לדמותו

כל אחד מאמין שמה שהוא הולך לקנות הוא תמיד טוב יותר ממה שיש לאחרים. בעניין של פרקט למינציה – כולם פשוט צודקים פרקט הוא ללא שום ספק הרגשה של יוקרה....

פרקט עץ – כל מה שאתם צריכים לדעת

פרקט עץ – כל מה שאתם צריכים לדעת

אנחנו מדברים כל הזמן על פרקטים, רואים פרקטים, הולכים עליהם, הגיע הזמן שנזכיר לעצמנו מה הן התכונות של פרקט עץ, כמה זה עולה ואיפה הוא מתאים לנו....

בואו להכיר את הילה מ"יוריסטה" , מנהלת הפורום שלנו

בואו להכיר את הילה מ"יוריסטה" , מנהלת הפורום שלנו

הילה, בעלת עסק לפרקטים שעובד כבר למעלה מ-60 שנה. ממליצה בחום על פרקט למי שמאס בשואבי האבק. וכן, היא מנהלת הפורום שלנו. בואו תכירו..כיצד הגעת לתחום,...

פרקטים בשילוב עיצוב פנים

פרקטים בשילוב עיצוב פנים

כאשר אנחנו מבקשים לעצב את הבית שלנו מבפנים, עלינו לוודא שכל דבר שאנו רוצים לעשות, להתקין או לשנות, יהיה קשור לשאר החלקים במערכת. עיצוב פנים...

רצפת עץ -מדריך

רצפת עץ -מדריך

באירופה ובמקומות נוספים בעולם ניתן לבקר בעיירות וכפרים העשויים כולם מעץ, הבתים, החנויות, השלטים ברחוב, הכל עשוי מעץ ומקנה למקום מראה כפרי...

string(21) "categoryפרקט עץ"