enter-article מדרגות עץ - כשהטבע נכנס הביתה - מרכז פרקטים ארצי
חברות פרקטים » מאמרים וחדשות » מדרגות עץ - כשהטבע נכנס הביתה

מדרגות עץ - כשהטבע נכנס הביתה

תבנו מדרגות רגילות בבית ותתנו לו מראה יוקרתי,
תבנו מדרגות עץ בבית והנה לכם מראה ייחודימדרגות עץ
בכל סרט מפחיד יש מדרגות עץ ארוכות המובילות למרתף, לעליית הגג או לכל מקום מפחיד אחר. בכל טיפוס על המדרגות שומעים את הרעש שהן עושות בשילוב של מוסיקה מפחידה.

לעומת זאת כאשר אנו שומעים את מדרגות העץ בביתנו הן דווקא מזכירות לנו חמימות ונעימות, לא פלא שהן חזרו לאופנה.

מדרגות עץ מחברות אותנו לטבע ולכן, הן תמיד מתקשרות לתחושות של חמימות, ואף יותר מזה, יש בהן משהו מיוחד, אפילו שהן לכאורה פשוטות במראה שלהן בדיוק כמו פרקט עץ.


למה מדרגות עץ?


האדריכלים מעדיפים להתקין מדרגות עץ מכיוון שמדרגות אלו משתלבות בכמעט כל תכנון אסתטי של הבית, העץ מוסיף אלמנט של קלילות וצבע.

מדרגות עץ במקרים של חלל גדול שוברות את המראה האחיד של החלל, מדרגות עץ הן קלות יותר ממדרגות אבן והבסיס שלהן יכול להיות פחות מסיבי בשל כך, מראה זה הוא פחות מעיק על הסלון (שם מתחיל גרם המדרגות בדרך כלל).


מדרגות עץ – סוגי עץ וחלקי עץ מועדפים עבור מדרגות


סוגי העץ מהם מייצרים מדרגות עץ הם: אלון, בוק, יונגה, אגוז, טיק, מייפל ומהגוני. את העצים הללו מעבירים עוד תהליכים לפני שהם הופכים למדרגות עץ.

עצים אלו הם בעלי סיבים דחוסים ומשקלם יחסית גבוה, כמו כן עצים אלו הם בעלי אחוז לחות טבעי שהוא יחסית נמוך. עץ בעל אחוז לחות נמוך וסיבים דחוסים הוא עץ המתאים להכנת מדרגות עץ.

לכל עץ יש שכבות המתחילות בקליפה ומסתיימות בליבת העץ. השכבות החיצוניות הן חלשות יותר ולכן לא מכינים מהן מדרגות, אלא משתמשים בשכבות הפנימיות הנקראות קמביום ועצה שניונית שהן איכותיות יותר.


מדרגות עץ – תהליך התאמת העץ למדרגות


כמו שציינתי קודם העץ מתאים להכנת מדרגות רק לאחר שהוא עובר מספר תהליכים. העץ עובר שני תהליכים לפני שהוא מגיע למצב בו ניתן להשתמש בו למטרת הכנת מדרגות עץ, השלבים הם ייבוש העץ ועישון העץ.

ייבוש העץ: תהליך ייבוש העץ מטרתו היא לספוח את הלחות מהעץ. בעץ יש לחות שעשויה להגיע ל- 50%. לא ניתן לספוח את כל הלחות, לכן עדיף להשתמש מראש בעצים בעלי אחוזי לחות נמוכים. עץ בעל אחוזי לחות נמוכים יותר מאפשר ייבוש מהיר ויתאים יותר לשימוש למטרת מדרגות עץ.

ייבוש העץ הוא תהליך חשוב והכרחי והוא מונע עיוותים בעץ השימוש בו. אם לא מבצעים ייבוש עץ נקבל מדרגות סדוקות לאחר זמן קצר.

עישון עץ: מטרת עישון העץ הוא בכדי למנוע מזיקים בעץ. העץ הוא מקום נוח להתרבות מזיקים כמו תולעים כאשר הם מתרבים הם מחבלים בעץ גורמים לפטריות, ריקבון, להחלשתו ולמראה עץ פגום. כאשר העץ עובר תהליך עישון הוא מחסל את המזיקים הקיימים ומונע את המזיקים העתידיים.

עישון העץ מבוצע על ידי גורם מוסמך מפני שזהו תהליך המערב בתוכו חומרים רגישים, לכן התהליך מתבצע בחדרים אטומים.

לאחר התהליכים הללו ניתן לצבוע את העץ ולחתוך אותו לפי סגנון מדרגות עץ שמעוניינים להכין. ניתן כמובן לשלב את המדרגות עם פרקט עץ ובכך ליצור אחידות במראה.


כדי לשמור על המדרגות, תוודאו שלא ייסדקו, תדאגו לנקות אותן בחומרים מתאימים ולצבוע אותן בצבעים שמתאימים לעץעוד באותו נושא

פרקט עץ – כל מה שאתם צריכים לדעת

פרקט עץ – כל מה שאתם צריכים לדעת

אנחנו מדברים כל הזמן על פרקטים, רואים פרקטים, הולכים עליהם, הגיע הזמן שנזכיר לעצמנו מה הן התכונות של פרקט עץ, כמה זה עולה ואיפה הוא מתאים לנו....

שטיחים מודרניים בעבודת יד

שטיחים מודרניים בעבודת יד

השטיחים המודרניים של זיוה טור בעבודת-יד, נמצאים  בשוק כבר 30 שנה, הם משתנים בהתאם לסגנון שמשתנה, אך תמיד נשארים מודרנים ושומרים על עיצוב...

פרקט למינציה – קווים לדמותו

פרקט למינציה – קווים לדמותו

כל אחד מאמין שמה שהוא הולך לקנות הוא תמיד טוב יותר ממה שיש לאחרים. בעניין של פרקט למינציה – כולם פשוט צודקים פרקט הוא ללא שום ספק הרגשה של יוקרה....

בואו להכיר את הילה מ"יוריסטה" , מנהלת הפורום שלנו

בואו להכיר את הילה מ"יוריסטה" , מנהלת הפורום שלנו

הילה, בעלת עסק לפרקטים שעובד כבר למעלה מ-60 שנה. ממליצה בחום על פרקט למי שמאס בשואבי האבק. וכן, היא מנהלת הפורום שלנו. בואו תכירו..כיצד הגעת לתחום,...

רצפת עץ -מדריך

רצפת עץ -מדריך

באירופה ובמקומות נוספים בעולם ניתן לבקר בעיירות וכפרים העשויים כולם מעץ, הבתים, החנויות, השלטים ברחוב, הכל עשוי מעץ ומקנה למקום מראה כפרי...

string(21) "categoryפרקט עץ"