כשמדובר באפשרויות ריצוף, יש מגוון רחב של חומרים זמינים, מעץ קשה עד לאריחים ולשטיחים. עם זאת, חומר אחד צובר פופולריות בשנים האחרונות והוא פרקט פולימרי. אבל מה זה בדיוק פרקט פולימרי, ולמה יותר ויותר אנשים בוחרים אותו עבור הרצפות שלהם? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מה זה פרקט פולימרי?

 

פרקט פולימרי הוא סוג של חומר ריצוף המשלב את המראה של פרקט מסורתי עם היתרונות של הטכנולוגיה המודרנית. הוא מורכב מכמה חומרים, בדרך כלל כולל בסיס פולימרי ושכבה של עיצוב מודפס, כזו שיכולה להיות דומה מאוד למראה של עץ טבעי, אבן או חומרים אחרים. שלא כמו פרקט מסורתי, העשוי מעץ מלא ויכול להיות רגיש לנזק מלחות, שריטות ובלאי, פרקט פולימרי עמיד מאוד כולל במים, מה שהופך אותו לבחירה אידיאלית עבור אזורים וחללים בהם יש תנועה גבוהה ושנוטים לנזילות וכתמים. עם דרישות תחזוקה נמוכות ומגוון רחב של אפשרויות עיצוב, פרקט פולימרי הופך במהירות לבחירה פופולרית הן עבור מגורים והן עבור ריצוף מסחרי.

 

פרקט פולימרי יתרונות

 

פרקט פולימרי מציע מספר יתרונות על פני פרקט מסורתי וסוגים אחרים של חומרי ריצוף. הנה כמה מהיתרונות העיקריים של פרקט פולימרי:

 

 • עמידות: פרקט פולימרי עשוי מהרכב של חומרים שהופכים אותו עמיד מאוד מפני שריטות, שקעים, וצורות אחרות של בלאי. משמעות הדבר היא כי הוא יכול לעמוד בפני תנועה כבדה מבלי להראות סימנים של נזק, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור כניסות, מסדרונות, ואזורים אחרים בהם נרשמת תנועה גבוהה.

 

 • תחזוקה מינימלית: רצפות פרקט מסורתיות דורשות ריפוד וגימור מחדש קבועים כדי לשמור על המראה שלהן. לעומת זאת, פרקט פולימרי קל לניקוי ודורש תחזוקה מינימלית. ניתן לטאטא או לשאוב אבק כדי להסיר אבק ופסולת, וניתן לנקות אותו עם מטלית לחה כדי להסיר ממנו כתמים.

 

 • עמיד למים: פרקט פולימרי עמיד מאוד בפני לחות, מה שאומר שהוא יכול לשמש בחללים כמו מטבחים וחדרי אמבטיה ללא חשש מפני נזק מדליפות מים. נתון זה הופך אותו לבחירה מצוינת עבור בתים עם חיות מחמד או ילדים קטנים שמרבים לשפוך מים ונוזלים על הרצפה.

 

 • עמיד בפני שריטות: פרקט פולימרי עמיד יותר מפני שריטות או חריטות מאשר פרקט מסורתי, מה שהופך אותו לבחירה טובה עבור בתים עם חיות מחמד או ילדים קטנים. משמעות נוספת של זה היא שיהיה קל מאוד לשמור על המרה שלו לאורך זמן, מבלי שתצטרכו תיקונים, ליטוש וכדומה.

 

 • התקנה קלה: פרקט פולימרי ניתן להתקין במהירות ובקלות, לעתים קרובות ללא צורך בהתקנה מקצועית. זה יכול לחסוך לבעלי בתים זמן וכסף, שדורשים בדרך כלל פרויקטים שכוללים גם צורך בהתקנה מקצועית של ריצוף.

 

 • ידידותי לסביבה: סוגים רבים של פרקט פולימרי עשויים מחומרים ממוחזרים, מה שהופך אותם לבחירה בת קיימא עבור צרכנים אקולוגיים מודעים. בנוסף, פרקט פולימרי יכול להיות ממוחזר בסוף חייו, מה שמפחית את הנזק לסביבה.

 

 • אפשרויות עיצוב: פרקט פולימרי מגיע במגוון רחב של אפשרויות עיצוב, כולל צבעים שונים, מרקמים ודפוסים. זה מאפשר לבעלי בתים להתאים אישית את הרצפות שלהם כדי להתאים את הסגנון האישי שלהם ואת העיצוב, ליצירת מראה ייחודי ומותאם אישית בביתם.

 

פרקט פולימרי חסרונות

 

אמנם יש יתרונות רבים בפרקט פולימרי, אך יש גם כמה חסרונות פוטנציאליים לקחת בחשבון. הנה כמה חסרונות של שימוש בפרקט פולימרי לריצוף:

 

 • עלות ראשונית: בעוד פרקט פולימרי הוא חומר ריצוף עמיד וארוך טווח, הוא גם יכול להיות יקר יותר לרכישה ולהתקנה, מאשר סוגים אחרים של ריצוף, כגון ויניל או למינט. עלות ראשונית גבוהה זו יכולה להוות חסם עבור חלק מבעלי הבתים או העסקים שעובדים במסגרת תקציב הדוקה.

 

 • עמידות בחום: פרקט פולימרי לא יכול להיות עמיד בחום כמו סוגים אחרים של חומרי ריצוף, כגון אריח או אבן. חפצים חמים, כגון סירים או מחבתות, עלולים לגרום נזק למשטח הריצוף, דבר שעלול להוות בעיה במטבחים או באזורים אחרים שבהם הבישול נעשה.

 

 • אורך חיי המוצר: בעוד פרקט פולימרי עמיד בפני שריטות וצורות אחרות של בלאי, הוא עדיין מחזיק פחות מאשר סוגים אחרים של חומרי ריצוף, כגון עץ או אריח. עם הזמן, הבלאי של תנועת הרגליים וגורמים אחרים עלולים לגרום לריצוף להתפרק או לאבד את הברק שלו. יש סיכוי שתצטרכו להחליף, לשפץ או לחדש אותו מוקדם יותר מאשר בסוגי הריצוף האחרים שצוינו.

 

 • פליטת VOC: סוגים מסוימים של פרקט פולימרי עשויים לפלוט תרכובות אורגניות נדיפות (VOC) לאוויר, שיכולות להיות להן השפעות בריאותיות שליליות עבור אנשים רגישים לכימיקלים אלה. לכן חשוב לבדוק לפני שקונים את הסוג הספציפי של פרקט פולימרי ואת רמות הפליטה שלו כדי להבטיח שהוא בטוח לשימוש בבית או בעסק.

 

טיפול ותחזוקה של פרקט פולימרי

 

פרקט פולימרי הוא חומר ריצוף הדורש תחזוקה מינימלית באופן יחסי, אבל עדיין דורש קצת טיפול ותשומת לב כדי להבטיח שהוא שומר על המראה הטוב ביותר שלו לאורך זמן. הנה כמה טיפים לטיפול ותחזוקה של פרקט פולימרי:

 

 • עצות ניקוי: פרקט פולימרי ניתן לטאטא או לשאוב כדי להסיר אבק ופסולת. לניקוי יסודי יותר, ניתן לנקות אותו עם מטלית לחה וחומרי ניקוי קלים. הימנעו משימוש בכלי ניקוי שוחקים או כימיקלים קשים, שכן אלה עלולים לגרום נזק למשטח הריצוף.

 

 • כיצד למנוע שריטות: בעוד פרקט פולימר עמידי בפני שריטות, עדיין חשוב לנקוט עקבות צעדים כדי למנוע נזק. השתמשו ברפידות רהיטים מתחת לרגלי שולחן וכיסאות, והימנעו מלגרור חפצים כבדים על הרצפה. הניחו את מחצלות הדלתות בכניסה כדי למנוע הכנסת לכלוך ופסולת שישאירו סימנים על הריצוף.

 

 • תיקון פרקט פגום: אם שריטות או נזק אחר מתרחשים, לעתים קרובות ניתן לתקן אותם באמצעות ערכת מגע או על ידי החלפת אריחי פרקט בודדים. חשוב לטפל בכל נזק בהקדם האפשרי כדי למנוע ממנו להחמיר.

 

 • תחזוקה שוטפת: פרקט פולימרי צריך להיבדק באופן קבוע כדי לטפל בסימנים של בלאי, כגון שריטות או שינוי צבע. יש לטפל בכל בעיה באופן מיידי כדי למנוע נזק נוסף. בנוסף, מומלץ לנקות את הריצוף באופן מקצועי ולבדוק אותו מעת לעת כדי להבטיח שהוא יישאר במצב טוב.

 

בסך הכל, פרקט פולימרי הוא חומר ריצוף הדורש תחזוקה מינימלית יחסית שניתן לשמור על המראה הטוב ביותר שלו עם כמה עצות טיפול ותחזוקה פשוטות. על ידי ביצוע הנחיות אלה, בעלי בתים ועסקים יכולים להבטיח כי הריצוף שלהם נשאר עמיד, עמיד למים ואטרקטיבי במשך שנים רבות.

 

פרקט פולימרי מחיר

 

העלות של פרקט פולימרי יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל איכות החומר, העיצוב והסגנון, שיטת ההתקנה. בממוצע, פרקט פולימרי יכול להיות יקר יותר מאשר סוגים אחרים של חומרי ריצוף, כגון ויניל או למינט. עם זאת, זה לעתים קרובות זול יותר מאשר עץ או רצפת אבן.

 

העלות של פרקט פולימרי יכול לנוע בין 50 ל-150 שקל לכל מטר מרובע במוצע, לא כולל התקנה. פרקט פולימרי באיכות גבוהה יותר יכול לעלות אפילו יותר. עלויות ההתקנה ישתנו גם בהתאם לגורמים כגון גודל השטח, המורכבות של ההתקנה, ואם יש צורך בהתקנה מקצועית.

 

חשוב לקחת בחשבון את העלות ארוכת הטווח של פרקט פולימרי כאשר שוקלים את מחירו כנגד סוגים אחרים של חומרי ריצוף. למרות שהוא עשוי להיות יקר יותר מראש, עמידותו, דרישות תחזוקה נמוכות ויתרונות אחרים, יכולים להפוך אותו לבחירה חסכונית בטווח הארוך.

יוסי שוורץ מומחה לפרקטים וחיפויים
יוסי שוורץ
שלושת העולמות

מנהל מקצועי של פורום פרקטים

חברת שלושת העולמות מובילה בתחום החיפויים, פרקטים, שטיחים, פי.וי.סי, מדה מתפלסת, מיקרוטופינג מעל ל-30 שנות עשייה. בחברה מתמחה במכירת חומרי חיפוי בסגנון שונה וייחודי וכן בהתקנתם בבית העסק/לקוחות פרטיים – פרקטים במחירים משתנים, שטיחים מקיר לקיר איכותיים, ובצבעים מרהיבים המותאמים לכל בית עסק או לקוח פרטי וכן פי.וי.סי בשלל צבעים ומדה מתפלסת. למידע נוסף על החברה ופעילותה

שאלות גולשים מהפורום בנושא פרקט פולימרי

פרקט פולימרי SPC

שלום רכשתי פרקט פולימרי SPC להתקנה בדירה שכורה. הדירה די ישנה ונראית על פניו ישרה אך יתכן מאוד שלא מפולסת. האם יהיו בעיות בהתקנה? אשמח לייעוץ על פיתרון לכך מאחר והפרקט כבר נרכש.

הודעות בפורום פורום פרקטים 07/12/2020
פרקט פולימרי SPC

שלום רכשתי פרקט פולימרי SPC להתקנה בדירה שכורה. הדירה די ישנה ונראית על פניו ישרה אך יתכן מאוד שלא מפולסת. האם יהיו בעיות בהתקנה? אשמח לייעוץ על פיתרון לכך מאחר והפרקט כבר נרכש.

הודעות בפורום פורום פרקטים 07/12/2020
פרקט פולימרי SPC

שלום רכשתי פרקט פולימרי SPC להתקנה בדירה שכורה. הדירה די ישנה ונראית על פניו ישרה אך יתכן מאוד שלא מפולסת. האם יהיו בעיות בהתקנה? אשמח לייעוץ על פיתרון לכך מאחר והפרקט כבר נרכש.

הודעות בפורום פורום פרקטים 07/12/2020
פרקט פולימרי

האם פרקט פולימרי יכול להתאים לחדר אמבטיה, או שעדיף לא לקחת סיכונים ולבחור בריצוף רגיל?

הודעות בפורום פורום פרקטים 15/02/2020
פרקט בלגי חדש באריזה למכירה

חדש באריזה, נרכש ולא נאסף מהחנות, מותג הפרקטים היוקרתי תוצרת בלגיה, פרקט "ברי אלוק" BERRY ALLOC, פרקט דור2, פולימרי מהדור הבא, בעובי 9 ממ, דרגת שחיקה הכי גבוהה, בסיס קשיח, גוון אגוז יפהפה ואחיד, עוד...

הודעות בפורום פורום פרקטים 19/10/2015
פרקט בלגי חדש באריזה למכירה

חדש באריזה, נרכש ולא נאסף מהחנות, מותג הפרקטים היוקרתי תוצרת בלגיה, פרקט "ברי אלוק" BERRY ALLOC, פרקט דור2, פולימרי מהדור הבא, בעובי 9 ממ, דרגת שחיקה הכי גבוהה, בסיס קשיח, גוון אגוז יפהפה ואחיד, עוד...

הודעות בפורום פורום פרקטים 19/10/2015
כל פתרונות העץ

חברתינו מתמחה בפתרונות עץ מכל הסוגים פרקטים /עץ/למינציה/גושני/תלת שכבתי/פולימרי דקים חיפויי עץ ופרגולות. 2 אולמות תצוגה עם מבחר ענק ואיכותי  חולון-סוקולוב 138 ת"א דיזיגוף 342 03-5033590 לכל שאלה

הודעות בפורום פורום פרקטים 18/06/2019