רצפת פרקט קיימת כבר מאות שנים, ולאחרונה זכתה לעלייה מחודשת בפופולאריות שלה, במיוחד במטבחים. תודות לעמידות הנצחית שלה, רצפת פרקט הפכה לבחירה טובה עבור בעלי בתים המחפשים אפשרות ריצוף ייחודית שיש בה גם סטייל. נשאלת השאלה האם ריצוף פרקט מתאים למטבחים?.

למה פרקט במטבח?

 

רצפת פרקט היא אופציה אידיאלית למטבחים מכמה סיבות. ראשית, הפרקט עמיד מאוד, ויכול לעמוד בפני תנועת רגליים כבדה, דליפות, ובלאי כללי, מה שהופך אותו מושלם עבור אזור עם תנועה גבוהה כמו אזור המטבח. שנית, לריצוף פרקט יש מראה נצחי ואלגנטי שיכול להוסיף נוכחות וחום לכל מטבח, בין אם למטבח מודרני או מסורתי. בנוסף, רצפת פרקט היא רב-תכליתית, מאפשרת לבחור מגוון של סגנונות עץ ועיצובים שיתאימו לעיצוב שכבר קיים במטבח שלכם. בנוסף, ריצוף פרקט הוא קל לתחזוקה, הוא דורש רק ניקוי קבוע ומדי פעם גימור מחדש (ליטוש) בכדי לשמור על המראה החדש. כל היתרונות הללו הופכים את רצפת הפרקט לבחירה נהדרת עבור כל מטבח.

 

היתרונות של פרקט במטבח

 

עמידות: רצפת פרקט עשויה מעץ מלא או עץ מותעש, מה שהופך אותה לעמידה במיוחד וגם בפני בלאי. חתיכות העץ הבודדות מסודרות בתבנית, ליירת רצפה חזקה ויציבה היכולה לעמוד בפני תנועת רגליים כבדה, נוזלים שנשפכים ושריטות. הדבר הופך את הבחירה הזו לאידיאלית כריצוף למבטחים, שהוא לעתים קרובות אחד האזורים הפעילים ביותר של הבית.

 

ערעור נצחי: רצפת פרקט משמשת בבתים במשך מאות שנים, והיא מעולםם לא יצאה מהאופנה. יש לפרקט  מראה קלאסי ואלגנטי שיכול להוסיף אופי וחום לכל מטבח, בין אם למטבח מודרני או מסורתי. התבניות המורכבות והמרקמים של רצפת פרקט יוצרים מראה ויזואלי ייחודי, היכול לשפר את האסתטיקה הכללית של המטבח.

 

רב-תכליתיות: רצפת פרקט מגיעה במגוון סוגי עץ, צבעים ודפוסים, מה שהופך אותה לאופציית ריצוף רב-תכליתית לכל מטבח. ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של דפוסים, כגון אדרה, שברון, סל ארוג, כדי להתאים את העיצוב והסגנון של המטבח שלכם. מיני העץ השונים מציעים גם מגוון של צבעים ומרקמים לבחירה, מה שמבטיח שתוכלו למצוא את ההתאמה המושלמת לעיצוב המטבח שלכם.

 

תחזוקה קלה: רצפת פרקט היא קלה לניקוי ותחזוקה. ניקוי קבוע או שאיבת אבק יעזור להסיר כל לכלוך ופסולת, וגימור מחדש מדי פעם יעזור לשחזר את הברק של הרצפה ולהגן מפני בלאי. בניגוד לאפשרויות ריצוף אחרות, רצפת פרקט אינה דורשת מוצרי ניקוי מיוחדים או טכניקות, מה שהופך אותה לבחירה קלה עבור המטבח שלכם.

 

יתרונות בריאותיים: רצפת פרקט היא אפשרות ריצוף בריאה למטבח. שלא כמו כמה אפשרויות ריצוף אחרות, פרקט אינו לוכד אבק, קשקשים של חיות מחמד, או אלרגנים אחרים, מה שהופך אותו לבחירה בריאה עבור על המשפחה. זה חשוב במיוחד במטבח, שבו חלקיקי מזון וחיידקים יכולים להצטבר.

 

ערך resale: התקנת רצפת פרקט במטבח שלך יכולה להעלות את שווי הבית, כאשר יעמוד למכירה. לריצוף פרקט יש עמידות נצחית והוא נחשב לאופציית ריצוף יוקרתית, מה שהופך אותו לאטרקטיבי עבור קונים פוטנציאליים. ולכן שווה להתקין פרקט כהשקעה לטווח הארוך, שכאן כאמור הוא יכול לתרום להעלאת הערך הכלכלי של הבית שלכם.

 

החסרונות של פרקט במטבח

 

רגישות ללחות ורטיבות: ריצוף פרקט רגיש לנזקי רטיבות, שעלולים לגרום לעץ להתעוות, להיסדק או להירקב. זה עלול לגרום לחששות במטבח, שבו יש נוזלים באופן טבעי. יחד עם זאת, במידה ותבחרו סוג עמיד במים של רצפת פרקט ותנקטו באמצעים כדי להגן עליו, כגון שימוש בשטיחים מתאימים וניקוי מיידי במידה ונשפך נוזל, תוכלו למזער את הסיכון הקיים.

 

נטייה לשריטות: בעוד ריצוף פרקט הוא עמיד, הוא בכל זאת רגיש לשריטות וסימני שקעים מרהיטים כבדים, ציפורניים של חיות מחמד, ועקבים גבוהים. זה נכון במיוחד עבור מינים של עץ רך יותר. יחד עם זאת, שריטות ניתן לתקן עם ריפוד וגימור מחדש, אשר יכול לשחזר את המראה המקורי של רצפת הפרקט.

 

עלות: ריצוף פרקט יכול להיות יקר יותר בהשוואה לאפשרויות ריצוף אחרות, במיוחד אם אתם בוחרים סוג עץ שהוא high-end או דפוס מותאם אישית. יחד עם זאת, העמידות לטווח ארוך והאיכות הנצחית של רצפת פרקט יכולים להפוך אותה להשקעה כדאית בטווח הארוך.

 

התקנה: התקנת רצפת פרקט במטבח יכולה להיות תהליך מורכב שגוזל זמן. נדרשת התקנה על ידי איש מקצוע מיומן מאוד, בכדי להבטיח כי כל חתיכת עץ בודדת מותקנת כראוי ליצירת רצפה יציבה כמקשה אחת. יחד עם זאת, אם תבחרו באפשרות של ריצוף פרקט שהושלם מראש, ההתקנה יכולה להיות פחות מסובכת.

 

תחזוקת פרקט במטבח

 

טיפול נאות ותחזוקה של רצפת פרקט הוא חיוני כדי לשמור על המראה החדש והארכת תוחלת החיים שלה, במיוחד באזור עם תנועה גבוהה כמו המטבח. הנה כמה טיפים לשמירה על רצפת פרקט במטבח:

 

ניקוי קבוע: ניקוי או שאיבת אבק של רצפת הפרקט על בסיס קבוע הוא חיוני כדי להסיר כל לכלוך או פסולת שיכולים לגרד את פני השטח. השתמש במברשת רכה או בחיבור ואקום כדי למנוע נזק לעץ.

 

הימנעו מנזקי מים: לחות יכולה לגרום נזק לריצוף פרקט, ולכן חשוב לנקות את הנוזלים שנשפכים במהירות ולהימנע מטשטוש של סימני רטיבות. במקום זאת, השתמשו בסמרטוט שהוא מעט לח, או בפתרון של חומרי ניקוי מיוחד לפרקט, כדי לנקות את פני השטח.

 

גימור מחדש: לאורך זמן רצפת פרקט יכולה להראות מעט חסרת ברק ושרוטה. חידוש פני השטח יכול להביא לשחזור הברק הטבעי ולהגן מפני נזק נוסף. תדירות הגימור מחדש (פעולת ליטוש) תלויה ברמת הפעילות שלכם במטבח, אבל בדרך כלל מומלץ כל 5-7 שנים.

 

אמצעי מניעה: השתמשו ברפידות מגן מתחת לרגלי הרהיטים כדי למנוע שריטות, והימנעו מללכת על הרצפה עם עקבים גבוהים או נעליים בעלי סוליה גסה לה צורת פקקים. שימוש בשטיחים באזורים בעלי תנועה גבוהה יכול גם הוא לסייע בהגנה על פני השטח.

 

הימנעו מכימיקלים קשים: הימנע משימוש בכימיקלים קשים, כגון אמוניה או אקונומיקה, על רצפת הפרקט. אלה יכולים להזיק לפני השטח ולגרום לשינויי צבע. במקום זאת, השתמש בחומרי ניקוי מיוחד לפרקט, או בתמיסת סבון ומים קלה.

 

שילוב פרקט וריצוף במטבח

 

שילוב של רצפת פרקט עם סוגים אחרים של ריצוף במטבח יכול ליצור מראה ייחודי ומסוגנן. עם זאת, חשוב לבחור חומרים משלימים ולהבטיח מעבר חלק בין השניים. הנה כמה טיפים לשילוב רצפת פרקט עם סוגים אחרים של ריצוף במטבח:

 

בחרו חומרים משלימים: בעת שילוב פרקט וריצוף במטבח (עם סוגים אחרים של ריצוף), חשוב לבחור חומרים המשלימים זה את זה. לדוגמה, מיזוג רצפת פרקט עם אבן טבעית או אריחי קרמיקה יכול ליצור ניגוד יפה במרקם ובצבע.

 

יצירת מעבר חלק: מעבר חלק בין סוגי הריצוף השונים חיוני ליצירת מראה מגובש. ניתן להשיג זאת על ידי שימוש ברצועת מעבר או גבול של אריחים דקורטיביים ליצירת גבול ויזואלי בין שני סוגי הריצוף.

 

קחו בחשבון את התפקוד: יש להתייחס לתפקוד של האזורים השונים במטבח שלכם גם בשילוב ריצוף פרקט עם סוגי ריצוף אחרים. לדוגמה, ריצוף פרקט עשוי להיות לא אידיאלי עבור האזור שליד הכיור או הכיריים, שבו נשפכים נוזלים ולחות היא לא תופעה נדירה. במקרה כזה, ניתן לבחור בסוג ריצוף עמיד במים לאזורים אלו.

 

אלמנטים עיצוביים: שימוש בריצוף פרקט באזור מסוים במטבח שלכם, כמו בפינת האוכל או עבור אזור האי, יכול ליצור נקודת מרחב נוספת במטבח, ולהוסיף עניין ויזואלי בעיצוב הכולל של המטבח.

 

יוסי שוורץ מומחה לפרקטים וחיפויים
יוסי שוורץ
שלושת העולמות

מנהל מקצועי של פורום פרקטים

חברת שלושת העולמות מובילה בתחום החיפויים, פרקטים, שטיחים, פי.וי.סי, מדה מתפלסת, מיקרוטופינג מעל ל-30 שנות עשייה. בחברה מתמחה במכירת חומרי חיפוי בסגנון שונה וייחודי וכן בהתקנתם בבית העסק/לקוחות פרטיים – פרקטים במחירים משתנים, שטיחים מקיר לקיר איכותיים, ובצבעים מרהיבים המותאמים לכל בית עסק או לקוח פרטי וכן פי.וי.סי בשלל צבעים ומדה מתפלסת. למידע נוסף על החברה ופעילותה

שאלות גולשים מהפורום בנושא פרקט במטבח

לגבי התקנת פרקט במטבח

שלום רב, אני מעוניינת בהתקנת פרקט למטבח כפרי כמו שראיתי כאן בעבר. רציתי לדעת האם בכלל מומלץ להתקין פרקט במטבח ואם כן איזה פרקט מומלץ.

הודעות בפורום פורום פרקטים 01/02/2017
פרקט במטבח

היי , אני רוצה לעשות פרקט בכל הבית , השאלה שלי אם גם במטבח נהוג לעשות פרקט ? אם לא אז איך יש את ההפרדה מהרצפה של הבית שהיא פרקט , לעומת הרצפה של המטבח ?

הודעות בפורום פורום פרקטים 24/02/2015
פרקט Sps

היי   אני מעוניין להניח פרקט מסוג sps במטבח ובסלון ובגרם מדרגות  זוהי ההכוונה שקיבלתי במקומות שהלכתי לברר על פרקט נ נטרא המליצו על הסוג הזה למרות שחיפשתי משהוא אחר כמו קוויק סטאפ חשובה לי...

הודעות בפורום פורום פרקטים 01/06/2020
פרקט Sps

היי   אני מעוניין להניח פרקט מסוג sps במטבח ובסלון ובגרם מדרגות  זוהי ההכוונה שקיבלתי במקומות שהלכתי לברר על פרקט נ נטרא המליצו על הסוג הזה למרות שחיפשתי משהוא אחר כמו קוויק סטאפ חשובה לי...

הודעות בפורום פורום פרקטים 01/06/2020
ריצוף דמוי פרקט למטבח

האם ריצוף דמוי פרקט במטבח נחשב כמומלץ,או שהוא פחות יתאים?

הודעות בפורום פורום פרקטים 22/05/2019
ריצוף דמוי פרקט למטבח

האם ריצוף דמוי פרקט במטבח נחשב כמומלץ,או שהוא פחות יתאים?

הודעות בפורום פורום פרקטים 22/05/2019
האם פרקט יתאים למטבח?

אנחנו לפני שיפוץ, רוצים להתקין שיפוץ בכל הבית,רק שקצת לא בטוחים לגבי פרקט במטבח, האם הוא לא יהיה חשוף לכל מיני גורמים שיכולים לפגוע בו כמו רטיבות? אתה חושב שעדיף לבחור ריצוף אחר? המון תודה

הודעות בפורום פורום פרקטים 16/03/2019